Tisan Koyuna Nasıl Gidilir?

Tisan Koyuna Nasıl Gidilir?

Tisan Koyuna Nasıl Gidilir?

Tatil için tercih edilebilecek en güzel adreslerden birisi olan Tisan Koyu, her sene binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Masmavi denizi ve tertemiz kumsalları ile dikkat çeken Tisan Koyu, tatilcilerin ilk tercihleri arasında girmeyi her zaman başarmaktadır.

Yaz aylarında tatil yapmak ve hem denizin hem de doğanın tadını çıkarmak isteyen tatilcilerin adresi olan Tisan koyuna gitmek için öncelikle nasıl gidilebileceğini bilmek gerekmektedir. Tisan Koyu, Silifke’ nin 45 km güneybatısında bulunan Yeşilovacık Mahallesi’ne bağlıdır.

TİSAN KOYU’ NA NASIL GİDİLİR?

Tisan Koyu’ na gitmek için farklı ulaşım yollarını kullanmak mümkündür. Özel araçla gitmek isteyenlerin Mersin – Antalya yolunu kullanması gerekmektedir. Biraz yokuşlu ve virajlı yollar olduğu unutulmamalı, yola çıkarken bu ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Havayolu üzerinden Tisan Koyu’ na gitmek isteyen tatilciler için en yakın havalimanı Alanya Gazipaşa Havalimanı’ dır. Koya 183 km uzaklıkta bulunan bu havalimanına giden tatilciler daha sonra araç kiralayarak Tisan Koyu’na 3 saat gibi bir sürede ulaşabileceklerdir.

Şehirlerarası otobüsle yolculuk yapacak olan tatilciler Tisan koyu’ na ulaşmak için öncelikle Silifke ya da Aydıncık’ a gitmek zorundadır. Silifke’ ye ulaşacak olan tatilciler, buradan düzenli olarak gerçekleştirilen dolmuş seferleri ile Tisan koyu’ na kolaylıkla ulaşabilecektir.

TİSAN KOYU DENİZİ VE TARİHİ YERLERİ İLE İLGİ ÇEKİYOR

Hem tatilciler hem de tarihi yerleri gezmek isteyenler için en doğru adres olan Tisan Koyu’nu tercih edenler, kalacak yer seçiminde ise Tisan Bayraklı Apart Otel’ i tercih edebilir. Konumu itibariyle hem sahile hem de ormana yakın olan ve keyifli bir tatil seçeneği sunan Tisan Bayraklı Apart Otel, her sene tatilcilerin ilk adresi olmaya devam etmektedir. Siz de Tisan Koyu’nda tatil planlıyorsanız kalacak yer seçiminizi Tisan Bayraklı Apart Otel’ den yana kullanabilirsiniz.

Tisan Blog