Akkum Plajı

Akkum Plajı

Akkum Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Akkum plajı, Mersin’ in Silifke ilçesinde yer alan ve en popüler halk plajı olarak bilinmektedir. İlçe merkezine 23 km uzaklıkta olan bu plaj, özellikle dalgasız denizi ve temizliği ile dikkat çekmektedir. Akkum Plajı, halk plajı olduğu için tatilcilerin sıklıkla kullandığı plajların başında gelmektedir.

Özellikle muhafazakar ailelerin tercih ettiği Akkum Plajı, soğuk deniz suyu sayesinde özellikle sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Çevresi yeşil alanla kaplı olan Akkum Plajı, piknik yapmak isteyen ailelere de muhteşem bir manzara sunmaktadır.

TİSAN BAYRAKLI APART OTEL MÜŞTERİLERİ AKKUM PLAJINA KOLAYCA GİDEBİLİR

Deniz ve piknik keyfinin yanı sıra balık tutmak için oldukça elverişli olan kayalıkları ile de dikkat çeken Akkum plajı, balıkçıların da sıklıkla ziyaret ettiği plajların başında gelmektedir. Halk plajı olan Akkum Plajı’ na girişler ücretsizdir. Ancak denizin tadını çıkarmak isteyen ailelerin sahilde bulunan şezlong ve şemsiyeleri kullanmak için ücret ödemesi gerekmektedir.

Halka açık olan Akkum Plajı’ nı ziyaret etmek isteyen aileler, bu plaja yakın bir adreste konaklamak istemektedir. Bu aşamada devreye Tisan Bayraklı Apart Otel girmektedir. Tisan Bayraklı Apart Otel, her yıl onlarca aileye ev sahipliği yapan ve farklı özelliklerde apart odaları bulunan bir yerdir.

Konumu sayesinde birçok yere kolay ulaşım fırsatı sunan Tisan Bayraklı Apart Otel, Akkum Plajı’ na da gitmek isteyen ailelere kolay ulaşım sağladığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Huzurlu ve sakin bir yerde bulunan Tisan Bayraklı Apart Otel, yakınında bulunan ormanda keyifli yürüyüş şansı saplamasının yanı sıra ünlü halk plajlarında tatilin tadını çıkarmak için de oldukça kullanışlı bir aparttır. İsteyen tatilciler otele yürüme mesafesinde bulunan masmavi denizin ve sahilin tadını da doya doya çıkartabilecektir. 

Tisan Blog