Astım Mağarası

Astım Mağarası

Astım Mağarası Nerededir? Nasıl Gidilir?

Tisan dendiği zaman akla ilk gelen doğal güzelliklerden birisi kuşkusuz Astım Mağarası’ dır. Adından da anlaşılacağı gibi astım hastalarına iyi geldiğine inanılan ve birçok efsaneye konu olmuş olan bu mağara, Silifke’ de bulunmaktadır.

İçerisine spiral şeklinde bir merdiven aracılığı ile inilen Astım Mağarası, yaklaşık 15 metre derinliğe sahiptir. Üçüncü jeolojik döneme kadar uzanan bu mağara, ilginç şekillerdeki dev sarkıtları ve dikitleri ile de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

TİSAN BAYRAKLI APART OTEL MİSAFİRLERİ ASTIM MAĞARASI’ NA KOLAYCA GİDEBİLİR

Çevresinde çok sayıda ağaç ve çalı bulunan Astım Mağarası, yerli halkın bu ağaçlara bez parçaları asarak dilek dilemeleri nedeniyle “Dilek Mağarası” olarak da adlandırılmaktadır. Bu özelliği sayesinde doğal güzellik olmasının yanı sıra inanç turizmi açısından da önem kazanmayı başarmıştır.

Astım Mağarası’ nı sağlık sebepleri ile ya da tamamen turistik amaçlarla gezmek için Tisan’ a gelen tatilciler, kalmak için Tisan Bayraklı Apart Otel’ i tercih etmektedir. Tisan’ ın en güzel yerinde bulunan Tisan Bayraklı Apart Otel, her yıl hem tatil hem de turistik gezi için bölgeye gelen turistleri büyük bir zevk ile ağırlamaktadır.

Müşteri memnuniyeti en yüksek apartların başında gelen Tisan Bayraklı Apart Otel, konumu itibariyle birçok tarihi yere de yakındır. Kısa bir yolculuk ile varılabilecek olan Astım Mağarası’ nı ziyaret etmek isteyen tatilciler de Tisan Bayraklı Apart Otel’ de konaklayarak istedikleri zaman mağaraya gelebileceklerdir. Hem tatilde denizin tadını çıkarmak hem doğa ile baş başa bir tatil yapmak hem de tarihi yerleri ve doğal güzellikleri görmek isteyenler, konaklamak için Tisan Bayraklı Apart Otel’ i seçebilirler. Hijyen kurallarına tam uyan nezih bir işletme olan Tisan Bayraklı Apart Otel, siz değerli müşterilerini ağırlamaktan her zaman mutluluk duymaktadır.

Tisan Blog